Açık Parfüm seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Parfüm almak için en uygun saat akşam saatleridir. Zira bu saatlerde insanların koku alma duyusu daha iyi çalışır. Aynı şekilde kış mevsimlerinde de yaz mevsimlerine oranla daha iyi koku alırız.

Parfümü teninize sıktıktan sonra en az 1 saat olgunlaşması için beklemeniz gerekir. Çünkü bu süre içinde parfümdeki alkol uçacak, bileşimindeki kimyasal malzemeler teninizle etkileşim içine girecektir.

Parfüm almaya giderken yediklerinize dikkat etmeniz gerekir. Çünkü baharatlı, acı ve yağlı yiyecekler teninizin kimyasını değiştirir.

Dökme değil spreyli parfüm şişelerini tercih edin. Spreyli parfümleri kullanmak daha ekonomik olacaktır.

Parfümlerinizi güneş ışığında, fazla nemli ve sıcak ortamlarda saklamaktan kaçının. Parfümünüz güneş ışığı, nem ve sıcağa maruz kalırsa kısa sürede bozulur.

Bilek içleri ve kulak arkaları genelde parfüm sürmek için ideal yerler olarak bilinir. Çünkü bu bölgeler, vücudun diğer bölgelerine oranla daha sıcaktır ve parfümün vücuda yayılmasını kolaylaştırır ancak yine bu sıcaklık yüzünde parfümün kokusu çok çabuk uçar gider.

Parfüm için asıl ideal bölgeler, göğüs, kalça kemiği ve bacak üstleridir. Bu bölgeler kapalı kaldığı için parfüm teninize hapsolur ve uzun süre kokusunu muhafaza eder.